Państwowa Komisja włączyła się w tegoroczne obchody Dnia Dziecka organizowane po raz dziesiąty przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. W tym roku odbywają się one 3 czerwca pod hasłem „Ogrody Przygód”. Wśród licznych stanowisk i wielu atrakcji dla dzieci swoje stanowisko będzie miała również PKDP.

 

Na najmłodszych czeka moc atrakcji, m.in. zabawy z interaktywnymi eksponatami, budowanie robotów z przedmiotów codziennego użytku, pokaz musztry paradnej żołnierzy z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, demonstracja pojazdów służbowych, jazda samochodem w symulatorze z użyciem gogli do wirtualnej rzeczywistości. Dzieci będą mogły poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy, zobaczyć wystawę ginących gatunków roślin i zwierząt, sprawdzić działanie wykrywacza min.

 

Dla wszystkich uczestników przygotujemy poczęstunek w postaci lemoniady, kiełbasek z grilla, popcornu oraz waty cukrowej.

W programie nie zabraknie licznych występów na scenie:

– pokazy magików,

– teatrzyk „Wielka przygoda małej chmurki”,

– występ zespołu Spilno Band,

– występ dziecięcej grupy muzycznej Marimbaki

i wiele więcej.

 

O bezpieczeństwo naszych gości zadbają funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, którzy przy wejściu na teren pikniku prowadzić będą punkty sprawdzające.

Piknik z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023 r., w ogrodach Kancelarii Premiera przy Al. Ujazdowskich 1/3 w Warszawie.

Impreza potrwa od 10:00 do 17:00.

PKDP zaprasza na swoje stoisko.

Wstęp wolny.