Osoby, które doświadczyły wykorzystania seksualnego w dzieciństwie mogą zgłosić swoją sprawę Państwowej Komisji również osobiście, w ramach tzw. wysłuchania. Aby się umówić na konkretny termin, wystarczy zadzwonić na nr 22 699 60 52 lub napisać na adres zgloszenie@pkdp.gov.pl . Dotyczy to również zdarzeń internetowych, na przykład w mediach społecznościowych.

 

Sprawę mogą zgłosić też osoby, które mają wiedzę o fakcie wykorzystania seksualnego innych dzieci do lat 15.  Można złożyć formalne zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa albo poprosić o pomoc w trakcie toczącego się postępowania.

 

Na spotkanie warto się również umówić, gdy mają Państwo obawy, że sprawa tego typu, zgłoszona wcześniej policji lub prokuraturze, prowadzona jest niewłaściwie. Dotyczy to też postępowań sądowych w przedmiocie przemocy seksualnej, trwających i zakończonych.

 

Mogą Państwo liczyć na przyjazną atmosferę i pomoc w podjęciu decyzji o dalszych działaniach. Mamy specjalny pokój zapewniający pełną dyskrecję i odpowiednie warunki do nieskrępowanej rozmowy.

Zgłoszenia są też przyjmowane w formie elektronicznej, więcej na ten temat: https://pkdp.gov.pl/gdzie-po-pomoc/