Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI)  zaprosiło przedstawicieli Państwowej Komisji do udziału w  16 Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwo Dzieci w Internecie, która odbywa się w dniach 27-30 września br. W Konferencji udział zapowiedzieli uznani specjaliści, badacze, przedstawiciele instytucji państwowych, edukacyjnych, organizacji pozarządowych.

 

„Uwodzenie dzieci w Internecie (grooming) – na podstawie akt sądowych” to temat spotkania warsztatowego prowadzonego przez pracowników Departamentu Edukacji i Prewencji PKDP. Warsztat ma na celu uświadomienie skali zagrożenia groomingiem, typowych zachowań sprawców a także prowadzących do wykorzystania dzieci zaniedbań wychowawczych. Uczestnicy webinarium przedyskutują metody ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w Internecie oraz  prawidłowej interwencji w przypadku ujawnienia groomingu.

 

Temat bezpiecznego Internetu przyciąga uwagę szerokiego grona odbiorców, coraz częściej zauważane są szkody społeczne, finansowe, wychowawcze itp. wynikające z nieumiejętnego korzystania z tego medium. Szczególnie zagrożone są dzieci, ale i dorośli u których kompetencje cyfrowe są niskie, wszyscy mogą stać się też ofiarami uzależnienia od Internetu, który nierzadko jest narzędziem przemocy i agresji –  podczas Konferencji będzie można wysłuchać wystąpień dotyczących  między innymi  tych tematów. Oprócz wykładów w programie konferencji znajdą się też liczne warsztaty i webinaria.

 

Udział w Konferencji ma charakter hybrydowy, można łączyć się online jak i uczestniczyć bezpośrednio.
Bliższe szczegóły na stronie https://www.saferinternet.pl/

 

534A7007