Współpraca Państwowej Komisji z Centrum Reintegracji Społecznej w Goniądzu w zakresie profilaktyki przemocy seksualnej wobec dzieci przyniosła kolejne, pożyteczne rezultaty w postaci nagrania teledysku dotyczącego bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Piosenka i teledysk autorstwa młodzieży z placówki w Goniądzu przekonuje zarówno artyzmem, jak i autentycznością przekazu.

 

To opowieść o nastolatce, która pragnąc bliskości i zrozumienia, nawiązuje relację z chłopakiem poznanym w Internecie. Wkrótce jej marzenia o prawdziwej miłości zostaną brutalnie zniszczone, gdyż okazuje się, że dziewczyna wpadła w sidła seksualnego przestępcy. Konsekwencje jej ufności mogą okazać się tragiczne. Ta historia, tak poruszająco przedstawiona w teledysku, niestety często zdarza się też w rzeczywistości.

 

Efekt pracy młodych twórców jest na tyle wartościowy, że Państwowa Komisja zaleca wykorzystanie wideo przez placówki oświatowe. Materiał stanowi dobry wstęp do dyskusji na temat zasad bezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży w Internecie, zawierania znajomości online, reagowania na przemoc w sieci, jak też szukania wsparcia w przypadku doznania cyberprzemocy. Nagranie zawiera również tablice informacyjne na temat wykorzystania seksualnego dzieci, które ułatwią prowadzenie zajęć profilaktycznych.

 

Zachęcamy do zapoznania się z teledyskiem, który jest dostępny pod poniższym linkiem:

Bezpośredni link do materiału wideo – kliknij aby otworzyć w nowym oknie